11 Mart 2011 Cuma

HAMİLELİK II

Merhabalar,

blog servis sağlayıcımız kapatılınca apar topar başka bir siteye sığınıp sonra neyse ki alıştığım yere geri dönmenini mutluluğundayım. Hazır bu aralar işyerinde çoook yoğun değilken hemen seriye devam edeyim dedim. Ne kadar dinleniyorsam artıkın:)

Hamilelikte 2. trimestreyi yiyecek/ içecek konusunda rahat olmakla birlikte insanın kendini değişen vücut şekline alıştırması gereken dönem olarak tanımlayabilirim. Ben bu dönemde farklı sitelerden "bu hafta sizde şu değişiklikler, bebeğinizde bu değişiklikler oldu diyen sitelerin yine takipçisi olmaya devam ediyordum". Bende yaparsan ileride iyi ki etmişim diyebilekleri sıralarsak:


1) Beslenme tabii ki önemini koruyor!!
Onu bunu ye! diyemem. Ben yediklerime sınırı "fayda" temelli koymuştum. Bunun bana ve bebeğime faydası ne olur? diye düşününce zaten temel besin gıdalarından, meyveden sebzeden bolca tüketip unlu mamulden uzak kalmış oluyorsun. Fındık, kabızlık sorunu çok yoksa badem, bolca peynir domates salatalık, her kahvaltıda mutlaka ve aralarda elme geldikçe 3-5 tane ceviz yedim. Hala da yiyorum:)


2) Mutlaka fotoğrafla kendini!!!

Her hafta bir kez mutlaka, değişik yeni kıyafetlerle de fırsat bulduk.a kendini fotoğraflamak ve "bak yavrum sayende bu haldeydim, çok da eğlendim" demek güzel olacak... Hayatımızın bu önemli unutulmaz bir dönemini hatırlatacak şekilde en güzelleri basılıp albümde yerlerini alır...


3) Babayla tanışmak, birlikte miniği hissetmek!

Arada tekmeler gelmeye başlıyor. Dönme,tekme, yumruk, irkilme, zıplama, hıçkırık vb her hareket aylar ilerledikçe sırasıyla hissediliyor. Çok zevkli anlar. Baba adayı da bu olaylara şahit olup bebeğiyle önceden tanışabilir. Ulaş ilk tekmeyi hissettiğinde keşke gözlerimin içinde kamera olsa da suratını kaydedebilseydim demiştim. O ana kadar anlattıklarımı hiç dinlememiş meğer; " Ana!!, çok sert vuruyor gerçekten yahu" demişti. Netekim kızımın tekmesi şimdi de hiç eksik olmaz, o bacaklar ayaklar fırfır eder durur:)

Anne gözünde denklanşör olması ihtiyacımı Su doğduktan sonra onu emzirirken, bazen kolumda uyuya kaldığında ya da oyuncağını elinden eline değiştirip dikkat kesilmiş incelerken içimden geçiriyorum. Duyun sesimi üreticiler!!! Güya tasarımcı benim, ben hemen bir göz-fotoğraf makinesi tasarlıyayım:)

Hiç yorum yok: