23 Ağustos 2012 Perşembe

Bayram, Seyran...

selamlar,
bu yazın iş nedeniyle oraya buraya gönderilmediğim zamanlar cve tek tatilimiz dışındaki her haftasonunu geçirdiğimiz köyde geçirdik bayramımızı..Çok değişik?Pek değil tabii ki ama yien bayram sabahı giyim kuşam, bebeğin üstünü başını temizleyip saçını taramak, büyüklerin elini öpmeye gezmek, hal hatır sormak güzel bir şey.

Ama kuzumun aklı tabii ki her zamanki gibi bol bol oyun, abi"si" (görümcemin oğluna herkes bak abisi de ne büyümüş, bak suyun abisi dedikçe Su da ona abisi demeye başladı) ile sabahtan akşama oynamak olduğu için ona her haftasonu bayram.

Bu haftasonunun ve tatilin bir özelliği daha kayınpederimle Su'yun arasının gittikçe daha da ısınması, ona oyuncağını kendi isteyerek uzatıp sokulması, onu çağırıp birlikte boya yapmak istemesi gibi davranışları.

En önemli adımlardan birini de attık kızım pazar günü. Bir süredir kakası gelince ya da çoğu zaman yaptıktan hemen sonra söylüyordu. Ben de altını alıyordum. Ancak ilk kez kahvaltıdan sonra babasının elinden tutup tuvalete götürüp kaka dedi, Ulaş da bir hızla bezini atıp tuvalete tutunca kuzum kakasını yapıverdi. bir alkış bir sevinç...Ertesi sabah tekrar deneyelim dedik ama kızımın bir gazı var ki feryat figan gidiyor, tuvalete tutuyorum ama ıstırap oldu kasıyor kendini yapmamak için. Neyse ilk kaka beze gitti ama bir ertesi sabah gayet güzel yine yakaladık tuvaleti. Annemlerin de dediğine göre artık sabah kahvaltıdan sonra tuvalete kaka yapma olayı oturdu gibi, umarım günün geri kalan kısmına da yayarız bu davranış biçimini...Çişini de buraya yapacaksın demeye çok kez çalıştım ama oralı olmuyore ve iki 3 saat çiş içinde dolanmaktan rahatsız olmayarak eğitim külodunun da anlamını yitirmesine yol açtığı için çiş kısmını ertelemeye bıraktım şimdilik.

Bakın Ediz abi"si" ile oyunlarından kareler:
sevgiler....

Hiç yorum yok: