27 Eylül 2011 Salı

Leylek havada...

Sevgili okurlar,
bu sene leyleği havada gördüm ama ben hatırlamıyorum galiba. 23 Eylül gecesi Estonya'nın başkenti Talin'de gerçekleştirlecek bir ödül törenine bölümümüz adına ben katıldım.
Design Management Europe (DME) denen bir organizasyonun her sene başvuran firmalardan kendi kategorisi içinde tasarımı yönetim sistemine en iyi şekildeentegre etmiş ve bu nedenle inovasyonla, yenilikçilik anlayışıyla markette yükselmiş olmasını değerlendiriyor. Bu değerlendirmeyi de doldurulan bir survey be 2mx0,8 m bir poster anlatımıyla yapıyor. Bölümüze yarışmalardan sorumlu arkadaşım doğum izninde olduğu için bu sene yarışmalarla da ben ilgilendim. Poster yapımı görevi de ben ve bir başka bölüm arkadaşıma verildi. Diğer işlerimizin ve hatta yarışmaların yoğunluğu sebebiyle ancak yaklaşık 2 haftalık bir çalışmayla ortaya bir poster çıkardık. İlk 3'e kaldığımızı öğrendiimizde accaip sevindik çünkü bu ana kadar bunu da yapamamıştık.

Kendi kategorimizden ilk 3 içinde kimin büyük ödülü alacağı ancak ödül gecesinde söylenecekti. Ben de bu yüzden açıkçası bu galaya birinin mutlaka mutlaka gitmesi için çok üsteledim. İyi ki de yapmışım. İlk 3 içinde yer alıp da adı anons edildiğinde sahneye çıkmayan hiçbir şirket olmadı. hatta herkes 2şer 3er kişi gelmiş. Tek başına orada olan bir tek ben vardım:(

Her neyse büyük ödülü aldık!!! daha nasıl söyleyebilirim bilmiyorum ama çok mutlu ve gururluyum çünkü katıldıklarımız arasından alınması en güç olanı, en akademik olarak değerlendirilebilecek olanı bu yarışmaydı.
Kuzumdan ayrılıp, soğuklara karıştıysam da çok kısa süreli olduğu için problem olmadı.

Gez gör arpacık kısmında Talin neye benziyor, sokak sokak anlattım. Gidip görmek isteyenlere, ya da gitmeden öğrenmek isteyenlere bir sürü detay vermeye çalıştım.

iyi seyirler....

Not: www.designmanagementeurope.com sayfasından posterimizi görebilirsiniz:) zaten anasayfada "in the spotlight" bölümündeyiz:)

Hiç yorum yok: