17 Eylül 2012 Pazartesi

Başka bir okul mümkün!!!

Başka bir okul mümkün sevgili okurlar,
nasıl mı? 

"İlk BBOM Okulları Eylül 2013’te Açılıyor!

Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Derneği; Çocuk Haklarına Sözleşme’sinde belir­lenen hakları hayata geçiren, çocukların kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayan, katılımcı demokrasiyle yönetilen, ekolojik dengeye saygılı ve ticari kar amacı güt­meyen okullar kurmak; bu eğitim anlayışının yaygınlaştırılması ve benzer başka okulların hayata geçmesi için model teşkil etmek vizyonu ile üç yıl önce yola çık­mıştı. 2013-2014 öğretim yılında İstanbul ve Muğla/Bodrum'daki BBOM okulları­nın öğretime açıyoruz.
Takipçilerimizin bildiği üzere, okulumuzun kuruluşu için somut adımlar attığımız bir döneme girdik. Kooperatifimizin kuruluşu da bunun ana aşamalarından biriydi. “Başka Bir Okul Mümkün!” dediğimiz için, bunca zamandır yaptığımız çalışmalarla okulumuzu öğrencileri, öğretmenleri, tüm çalışanları, ebeveynleri, binası, bahçesi ile bir araya getirmenin eşiğindeyiz artık. Bu süreçte hepimiz işlerinden, evdeki sorumluluklardan, çocuklarımızla, dostlarımızla geçireceğimiz zamanlardan arttıra arttıra emek harcadık. İlk BBOM Okulları Eylül 2013’te açılıyor.
7 Ekim 2012 Pazar günü İstanbul’da kapsamlı bir tanıtım ve dayanışma toplantısı düzenliyoruz. Kolektif çalışma yapımıza dahil olmak isteyen yeni gönüllülere gel­diğimiz aşamayı aktarmak, BBOM Eğitim anlayışını tanıtmak, İstanbul BBOM Okulunun açılışa dair süreci, katılım koşullarını paylaşmak amacıyla yaptığımız bu toplantıya “Başka Bir Okul Mümkün!” diyen herkesi bekliyoruz.

Tarih: 7 Ekim, Pazar  Toplantı saati: 15:00-17:00 Kokteyl: 17:00-18:00
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Demir Demirgil Toplantı Salonu

Toplantı saatleri sırasında Serkan Kırmızı “Davulumdan Masallar”la çocuklarımızla birlikte olacaktır. (Etkinliğe katılım ücretsizdir.)"

http://baskabirokul.blogspot.com/

BBOM, 2010 yılından beri internet üstünden blog tutuyor ve nasıl olduğunu  ilerleyen tüm aşamaları, çalışmalarını şeffaf bir şekilde sunuyorlar. Çocuklarımız geleceğimiz diyoruz da onların geleceği için endişe duymuyor muyuz? Ben şahsım adıma diyebilirim ki çok çok çok şüphelerim var başlarına gelecekler konusunda.
BBOM oluşumuna dahil olmayı çok isterdim. Antalya ve Ankarada bu oluşuma destek verip fikri anlamda aynı örgütlenme yolunu paylaşan gruplar facebookda paylaşımlara başlamışlar.
İzmir'de neden olmasın?sizin oturduğunuz yerde neden olmasın?

Haydi, bu oluşumun yayılmasına yardım ederek çocuklarımızın daha özgür gelecekte yaşamasına çalışalım.

Can Uçkan Yüksel

Hiç yorum yok: